Uverejnený v Základná škola · Utorok 12 Mar 2024
Čítanie nás baví
V rámci Mesiaca knihy sa naša P2 zapojila do podujatia Čítanie knihy deťom. Všetky triedy 1. ročníka navštívili poslanci mesta Brezna p. Donovalová, Duhan, Obernauer, Juhaniak, Struhár, Barančok, Štugnerová s cieľom spestriť vyučovanie netradične. Prváci sa nielen naučili správne čítať, ale dokážu text vnímať,  porozumieť prečítanému a k téme diskutovať. Čítanie má svoje veľké benefity. Kto veľa číta, sa aj veľa dozvie. Čítaním si rozširuje svoju slovnú zásobu a rozvíja pamäť. Naši hostia si dali na prednese veľmi záležať, čím podnietili detskú fantáziu čítaním príbehov o mravčekoch. Deti  sústredene počúvali, odpovedali na otázky a rozprávali o zaujímavostiach o spôsobe života mravcov, ktoré doplnili peknými ilustráciami. Ďakujeme vzácnym hosťom za ich čas, ochotu a príjemnú atmosféru.