Kúzelný karneval

Kúzelný karneval

Uverejnený v Základná škola · Piatok 09 Feb 2024
Karneval  je tanečná ľudová zábava, pre ktorú je typické používanie masiek a rôznych kostýmov. Tradične sa koná v období pred Veľkým pôstom ako rozlúčka s mäsom a oslavami, jeho dĺžka sa môže v rôznych regiónoch líšiť. Na Slovensku sú obdobou karnevalového obdobia fašiangy.
Ku karnevalu zvyčajne patria verejné oslavy vrátane podujatí, akými sú prehliadky, verejné pouličné alegorické sprievody a iné zábavy, ktoré majú v sebe určité cirkusové prvky. Prepracované kostýmy a maskovanie umožňuje počas karnevalov ľuďom odložiť svoje každodenné individuálne radenie a prežiť intenzívny pocit sociálnej spolupatričnosti.
Vžiť sa do fašiangového času rozhodli aj naši žiaci, keď 8.2. prebehlo u nás Učenie v maskách. Masky, či už individuálne alebo skupinové, ktoré zožali najväčší úspech, boli ocenené. Pozrite si fotogalériu a sami posúďte či sú žiaci Pionierskej 2 kreatívni.
Zdroj článku: