Literárna exkurzia - Martin

Literárna exkurzia - Martin

Uverejnený v Základná škola · Utorok 22 Nov 2022
Literárna exkurzia Martin
Naši žiaci 9.C a 9.D triedy sa zúčastnili poznávacej exkurzie do Martina, počas ktorej mohli na vlastné oči vidieť to, o čom sa učia z kníh slovenského jazyka a dejepisu. Prvé ich kroky viedli do Matice slovenskej, v ktorej priestoroch si vypočuli zaujímavú prednášku o jej histórii, ale i prínose pre náš národ. Ich kroky ďalej smerovali do Slovenskej národnej knižnice, kde si mohli pozrieť priestory samotnej knižnice. V rámci exkurzie si vypočuli zaujímavý výklad zameraný na poslanie knižnice, stručný prehľad jej histórie a  poskytovaných služieb. Poslednou zastávkou bol Národný cintorín, na ktorom sú pochované mnohé významné osobnosti našich dejín, ale aj súčasnosti. Tam naši žiaci dostali pracovné listy, ktoré mali vyplniť. Ich nadšenie a chuť bola obrovská. Strávili tak pekný deň a my ďakujeme pani učiteľke Mgr. Daxner Nevedelovej a Mgr. Horanskej, že im takúto exkurziu pripravili.