Návšteva LUNY

Návšteva LUNY

Uverejnený v Základná škola · Streda 25 Okt 2023
Každé ročné obdobie má svoje čaro, jedinečnosť a neopakovateľnosť. Tak  je to aj s ľudským životom. Na rozdiel od prírody má človek  možnosť prežiť svoje ľudské obdobia len raz za celý život. Jeseň života si každoročne pripomíname v októbri ako Mesiac úcty k starším. Žiaden iný mesiac v roku starobu nevystihuje lepšie. Človek žne plody svojho života a práce, ohýba sa pod ťarchou rokov ako stromy pod ťarchou plodov, v tvári sa mu zračí pestrosť prežitého. Má v sebe múdrosť a zrelosť skúseností.
Pri tejto príležitosti sa dňa 25. 10. 2023 trieda 5. A zúčastnila stretnutia so seniormi v Dome dôchodcov a sociálnych služieb LUNA v Brezne. Súčasťou stretnutia bolo recitačné a hudobné vystúpenie našich žiakov. Žiaci a seniori spolu vyrábali pekné obrázky z jesenných plodov. Spojila sa bezprostrednosť a kreativita detí so skúsenosťami starších. Sladkou bodkou za týmto krásnym predpoludním bol  koláčik.