Uverejnený v Základná škola · Streda 08 Nov 2023
Rozprávkový tekvicový festival
Rok sa stretol s rokom a na Základnej škole Pionierska 2 sme sa opäť rozhodli usporiadať tekvicový festival. Tento rok sa uskutočnil už piaty ročník tejto prehliadky tvorivosti, šikovnosti a originality. Cieľom bolo z tekvice či tekvičky vyrobiť niečo rozprávkové. Preto sme sa mohli pokochať rôznymi výtvormi. Videli sme zvieratká, dopravné prostriedky, zaujímavé skulptúry a aranžmány. O víťazoch rozhodovali samotní žiaci školy a hlasovať mohli aj rodičia prostredníctvom facebooku. Na fb. stránke našej školy si môžete prezrieť všetky súťažiace výtvory. Týmto festivalom chceme zachovať tradíciu, ktorá siaha až do obdobia našich predkov Slovanov, ktorí si vydlabanými a žiariacimi tekvicami svietili v jesennom období, keď bolo vonku veľmi skoro šero a tma, na cestu domov. Veľká vďaka patrí p. uč. Lukáčovej a Cipárovej za celé zorganizovanie festivalu, zabezpečenie cien pre najkrajšie a najzaujímavejšie tekvice. A samozrejme nesmieme zabudnúť na rodičov, ktorí sa vo veľkej miere svojou prácou a ochotou zapojili do tejto peknej akcie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.
M. Mazúrová